Grupa SYSTHERM - Systherm Poznań

Grupa SYSTHERM


GRUPA SYSTHERM
to lider na krajowym rynku HVACR z historią sięgającą 1988 roku, gdy w Poznaniu powstała jedna z pierwszych firm handlowych w Polsce zajmujących się profesjonalnie chłodnictwem i klimatyzacją.

Na przestrzeni 30 lat, zgodnie z  założeniami zawartymi w misji w firmy, powołano do życia trzy spółki dostarczające branży nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale i innowację technologiczną w dziedzinie chłodnictwa, klimatyzacji i wentylacji. Ich powiązana oferta, opierająca się na kompleksowości świadczonych usług i kontrolowanej jakości, stanowi o sile grupy.

Dziś SYSTHERM tworzy ponad 100 specjalistów skupionych w ośmiu lokalizacjach,  budujących ogólnopolski zasięg przedsiębiorstwa zajmującego się zarówno sprzedażą hurtową i detaliczną urządzeń HVACR renomowanych i własnych marek (m.in. LG, Samsung, Gree, Daikin, Emerson, Honeywell, Poltherm), jak i dostarczających usługi projektowe, montażowe i serwisowe dla przemysłu i handlu.  SYSTHERM to przedstawiciel światowej sieci serwisowej Carrier Transicold, specjalizującej się w chłodnictwie samochodowym, a także czołowy importer gazów technicznych i lider w edukacji branżowej oraz certyfikacji w zakresie chłodnictwa i klimatyzacji.

W 2014 roku w Poznaniu zainicjowano działalność Centrum Badań i Rozwoju Pomp Ciepła, wchodzącego w skład Grupy. Jego głównym celem stało się opracowanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze budowy i eksploatacji wysokoefektywnych pomp ciepła, co stanowiło naturalną konsekwencję podjętych wcześniej działań i kolejny etap w rozwoju firmy.

Grupa SYSTHERM to również gwarancja solidności i bezpieczeństwa, czego dowodem są liczne krajowe wyróżnienia, w tym certyfikat Solidna Firma (nieprzerwanie od 2007 roku) oraz godło Gazele Biznesu.  SYSTHERM to indywidualne podejście, zrozumienie i elastyczność we współpracy biznesowej, wynikające z rodzinnego charakteru firmy i polskiego kapitału.